Visi žinome, kad norint laimėti pokerio žaidimą svarbu gerai valdyti kortas ir žinoti, kokios yra pokerio kombinacijos.
Net ir turėdami visą pasaulio sėkmę, galite nelaimėti žaidimo, jei nežinosite, kada ir kokią kombinaciją žaisti. Būtent čia būtina gerai išmanyti visas pokerio kombinacijas bei jų eiliškumą.
Straipsnyje išvardijome visas pokerio kombinacijas ir prioritetinę pokerio kortų eiliškumo tvarką, kurią reikia žinoti.
Pokerio kombinacijos nuo stipriausios iki silpniausios
Pokerio kortų kombinacijų supratimas yra būtinas, nes pokeris yra vienas iš populiarių azartinių lošimų. Žinant pokerio kombinacijas pagal stiprumą, galėsite strategiškai žaisti ir siekti laimėti banką bei gauti žetonus žaidimo pabaigoje.
Sužinokite, kokia yra pokerio kortų kombinacijos eiliškumo tvarka pagal stiprumą:
Karališkoji spalva (Royal flush)
Karališkąją spalvą sudaro tos pačios spalvos tūzas, karalius, dama, valetas ir dešimtukas – tai aukščiausia pokerio kombinacija, kokią tik galite turėti žaidime. Jei pavyks sužaisti šią kombinaciją, garantuotai laimėsite.
Eilė ir spalva (Straight Flush)
Straight Flush – tai tos pačios spalvos susijusių kortų rinkinys. Pavyzdžiui, 2, 3, 4, 5 ir 6. Karališkoji spalva yra aukštesnė Straight Flush versija. Straight Flush gali būti laiminčios pokerio kombinacijos, jei nė vienas iš priešininkų neturi Royal Flush.
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jei du ar daugiau žaidėjų turi Straight Flush, banką laimi tas, kuris turi geriausią aukštą kortą.
Pavyzdžiui, Straight Flush su 10 aukščiausia korta nugalės Straight Flush su 9 aukščiausia korta, nepriklausomai nuo šių kortų spalvos. Straight Flush užima antrąją vietą pokerio kortų eiliškumo reitinge.
Keturios vienodos kortos (Four of a kind)
Keturių rūšių kortos užima trečiąją vietą pagal pokerio kortų eiliškumą. Joje yra keturios vienodos vertės, bet akivaizdžiai skirtingų spalvų kortos.
Geriausia įmanoma keturių vienodų kortų pokerio kombinacija yra tokia, kurią sudaro tūzai, o po to – karaliai, damos, valetos, dešimtukai ir t. t.
Pilnas namas (Full house)
Kita pokerio kombinacija yra Full House. Dabar ši pokerio rankų eilė susideda iš trijų vienodų kortų (Three-of-a-kind) ir dviejų kitų vienodų kortų (Pair) kombinacijos.
Įdomu tai, kad abi šios pokerio rankos užima daug žemesnę vietą pokerio kombinacijų sąraše, tačiau kartu jos užima ketvirtą vietą bendrame sąraše. Pilną kaladę sudaro trys tos pačios vertės kortos ir pora tos pačios vertės kitų kortų.
Pavyzdžiui, trijų ketvertukų ir dviejų penketukų kombinacija. Šiuo atveju geriausia galima kombinacija yra tokia, kurią sudaro trys tūzai ir du karaliai.
Spalva (Flush)
Spalva – tai pokerio kombinacija, kurią sudaro penkios tos pačios spalvos kortos, neatsižvelgiant į eiliškumą.
Pavyzdžiui, karalius, 10, 5, 3 ir 2. Atkreipkite dėmesį, kad jei daugiau nei vienas žaidėjas turi Flush pokerio kombinaciją, bus atsižvelgiama ne į spalvą, o į kortų eiliškumą.
K, 9, 7, 5 ir 2 kombinacija pralaimės prieš K, 10, 6, 4 ir 1 kombinaciją, nes antroji pastarosios kombinacijos korta yra pranašesnė už pirmosios kombinacijos kortą.
Spalva yra viena iš geresnių pokerio kombinacijų, nes ją šiek tiek lengviau surinkti, be to, ji pranašesnė už nemažai kitų kombinacijų.
Eilė (Straight)
Straight užima šeštąją vietą pokerio rankų išdėstymo eilėje, ją sudaro penkios iš eilės einančios, bet skirtingų spalvų kortos. Jos tiesiog turi būti savo eilės tvarka, nepriklausomai nuo to, kokiai spalvai priklauso.
Aukščiausia galima pokerio kombinacija, kurią galite turėti Straight, yra tokia, kurią sudaro tūzas, karalius, valetas, dama ir 10, ir ji vadinama Brodvėjumi. Žemiausia galima Straight kombinacija yra Tūzas, 2, 3, 4 ir 5, kuri kai kuriose pasaulio dalyse vadinama Bicycle arba Wheel.
Trys vienodos (Three of a kind)
Vieną iš labiausiai paplitusių pokerio kombinacijų sudaro trys tos pačios vertės kortos ir dvi kitos nesuporuotos kortos. Pavyzdžiui, trys valetai, 3 ir 7 kortos bus laikomos trijų kortų kombinacijomis. Yra du trejų natų porūšiai, vadinami Set ir Trips.
Setas susidaro, kai turite porą ir trečioji korta yra ant stalo tarp bendrų kortų, o Tripsas susidaro, kai ant stalo yra pora ir Jūsų rankoje yra reikiama korta, kad ji taptų trejetu. Šiame pokerio rankų reitinge taip pat svarbus kortos nominalas, kai žaidime yra du ar daugiau trejetų.
Dvi poros (Two pairs)
Kaip matyti iš pavadinimo, Dvi poros sudaro dvi skirtingų rangų kortų poros. Pavyzdžiui, jei pokerio rankose yra pora 7 ir pora 2 kartu su kita korta, tai yra dvi poros.
Dvi poras galite sudaryti ir naudodami ant stalo esančias kortas. Jei turite karalių ir 10, o pirmose trijose bendrose kortose yra karalius ir 10, atėjus Jūsų eilei galite teigti, kad turite Dvi poras.
Pora (Pair)
Viena pora yra viena lengviausių pokerio kombinacijų, kurias galite turėti, todėl ji užima tokią žemą vietą tarp pokerio kombinacijų.
Šiai kombinacijai sudaryti Jums tereikia turėti vienodos vertės kortų porą. Kadangi kortos nominalas yra svarbiausias, geriausia įmanoma pokerio kombinacija šiuo atveju būtų du tūzai.
Tačiau jei du žaidėjai turi panašias One Pair kombinacijas, nugalėtoją lemia kicker kortos vertė (didžiausia korta iš likusių trijų kortų).
Aukštoji korta (High Card)
Aukštoji korta yra žemiausia galima pokerio rankų eilės tvarka, kokią tik galite turėti, nes šioje pokerio sekoje nėra nė vienos tarpusavyje susijusios kortos.
Visos penkios kortos yra skirtingų nominalų, todėl jų negalima suporuoti. Tokiais atvejais rankos vertę lemia aukščiausios eilės korta.
Pavyzdžiui, jei šias pokerio kombinacijas turi daugiau nei vienas asmuo, karalius-aukšta korta visada nugalės dama-aukšta korta, o aukščiausia galima kombinacija bus ta, kurioje yra tūzas.
Lygiosios pokerio rankose
Jei daugiau nei vienas asmuo turi to paties tipo reitinguotas pokerio rankas, laimi tas, kurio rankos yra aukštesnės vertės.
Pavyzdžiui, jei du žmonės turi Straight Flush, iš kurių vienas turi 2, 3, 4 ir 5 ♠, o kitas – 3, 4, 5 ir 6 ♦, dėl didesnio kortų nominalo laimės pastarasis. Atkreipkite dėmesį, kad kortų rinkinys neturi nieko bendra su tuo, kas laimės.
Išvados
Pokeris nėra tik kortų derinių žinojimo žaidimas, bet ir gebėjimas juos pritaikyti atsižvelgiant į žaidimo niuansus ir psichologinę pusę.
Tikiuosi, kad daugiau sužinojote, kokios yra pokerio kombinacijos ir ši informacija padės tapti geresniais pokerio žaidėjais, nesvarbu, ar jūs žaidžiate su draugais laisvalaikiu, ar siekiate tapti profesionalais.
Kas yra pokerio kombinacija❓
Pokerio kombinacija – tai tam tikras žaidėjo turimų kortų rinkinys pokerio žaidime. Šie pokerio deriniai lemia rankos stiprumą ir galiausiai raundo nugalėtoją.
Kiek yra pokerio kombinacijų❓
Yra 10 standartinių pokerio kombinacijų, pradedant aukščiausia korta ir baigiant karališkąja spalva. Šios kombinacijos yra visuotinai pripažįstamos daugumoje pokerio variantų.
Kokia yra aukščiausio rango pokerio kombinacija❓
Karališkoji spalva yra aukščiausio rango pokerio kombinacija. Ją sudaro tos pačios spalvos tūzas, karalius, dama, valetas ir dešimtukas.
Kuo Straight skiriasi nuo Straight Flush❓
Straight sudaro penkios iš eilės bet kurios spalvos kortos, o Straight Flush – penkios iš eilės tos pačios spalvos kortos.
Ar galima bet kada nusimesti pokerio kortas❓
✅ Taip, žaidėjai gali nusimesti kortas bet kuriuo padalijimo metu, taip prarasdami savo kortas ir nutraukdami dalyvavimą tame raunde. Tai yra strateginis žingsnis, kuriuo siekiama sumažinti galimus nuostolius, kai žaidėjas mano, kad jo pokerio kombinacija nesudaro konkurencingo derinio.