Meniu Uždaryti

Kingas kortų žaidimas taisyklės

Kortų žaidimas Kingas patinka tiems, kurie nori kliautis ne tik sėkme, tačiau ir strateguoti. Kingas kortų žaidimas taisyklės susideda net iš keleto punktų, nes partijų metu vis kinta tikslai. O jei po to norėsite sužaisti dar kitą žaidimą strateguojant, jums pravers kortų žaidimas Tūkstantis taisyklės.

1. Kiek žmonių gali žaisti Kingą?

Dažniausiai yra žaidžiama keturiese.

2. Kiek kortų reikia Kingo kortų žaidimui?

Žaidžiama su 52 kortų kalade. Kartais būna žaidžiama ir su 32 kortomis, pradedant nuo septyneto.

3. Ar žaidime Kingas skaičiuojami taškai?

Taip, žaidime skaičiuojami minusiniai ir pliusiniai taškai.

4. Kada baigiasi kortų žaidimas Kingas?

Žaidimas baigiamas po 6 neigiamų ir 4 teigiamų dalinimų.

5. Koks yra pagrindinis žaidimo Kingas tikslas?

Žaidėjai turi stengtis, kad pabaigoje pas juos būtų lygiai 0 taškų.

Kingas kortų žaidimas taisyklės ir pasiruošimas žaidimui

  • Burtų keliu išrenkamas pirmasis kortų dalintojas. Kitus kartus dalina vis kitas žaidėjas, pagal laikrodžio kryptį.
  • Išmaišomos kingas kortos ir dešinėje sėdintis žaidėjas perkelia kaladę.
  • Dėliojant po vieną kortą, keturiem žaidėjam, iš viso duodama po 13 kortų – išdalinama visa kaladė.

Žaidimo tikslas

Kingas kortų žaidimas taisyklės numato, kad žaidimo pabaigoje reikėtų turėti lygiai 0 taškų.

Žaidimo eiga

Kortų žaidimas kingas taisyklės susideda iš neigiamų ir teigiamų dalinimų. Per abi žaidimo dalis iš viso galima surinkti minus 1300 taškų ir plius 1300 taškų.

Žaidimo metu vyksta 6 neigiamo dalinimo raundai ir 4 teigiamo dalinimo raundai.

kingas kortu zaidimas taisykles

Pagrindinės taisyklės

Pagrindinės Kingas kortų žaidimas taisyklės turi vos kelis punktus.

  • Žaidimą pradeda kortų dalintojas. Jis deda bet kokią savo pasirinktą kortą.
  • Kiti deda tos pačios rūšies kortas, o jei neturi, tada gali dėti bet kurią kitą kortą.
  • Kirtį laimi tas, kas padeda aukščiausio rango kortą tos pačios rūšies arba kozirį, jei žaidžiama su jais.
  • Kitą ėjimą pradeda kirtį laimėjęs žaidėjas.
  • Žaidžiama iki rankose baigiasi kortos.
  • Pasibaigus partijai suskaičiuojami taškai.

Neigiami dalinimai

1 dalinimas

Šio raundo metu, žaidėjų tikslas yra nelaimėti nei vieno kirčio. Skaičiuodami taškus, turite pridėti po -20 taškų už kiekvieną paimtą kirtį. Raundo metu maksimaliai galima surinkti -260 taškų.

2 dalinimas

Raundo metu, visi turi stengtis nepaimti kirčio, kuriame yra širdžių kortų. Pirmoji ant stalo dedama korta negali būti širdys, nebent žaidėjas neturi kitokios rūšies savo rankose. Už kiekvieną paimtą kirtį, kuriame yra širdys, žaidėjas gauna -20 taškų. Daugiausiai įmanoma surinkti -260 taškų.

kortu zaidimas kingas

3 dalinimas

Šiame raunde išskiriamos damos. Labai svarbu nepaimti kirčio, kuriame yra damos korta. Už kiekvieną paimta kirtį su dama, žaidėjas gauna net -50 taškų. Daugiausiai galima surinkti -200 taškų.

4 dalinimas

Raundo metu vengiama paimti kirtį su valetu arba karaliumi. Jei paimamas kirtis su bent vienu iš jų, gaunami -30 taškų. Iš viso galima gauti -240 taškų.

5 dalinimas

Šis raundas labai svarbus, nes jame svarbu nepaimti kirčio, kuriame yra širdžių karalius – vadinamasis Kingas. Tokios kortos negalima dėti kaip pirmosios ant stalo, su ja galima tik atsikirtinėti. Paėmus kirtį su Kingu, gaunami -160 taškų.

6 dalinimas

Šiame raunde nesvarbu kas paims kirčius, išskyrus du paskutinius. Už kiekvieną iš jų gaunama po -90 taškų, tad maksimaliai galima gauti -180 taškų.

kortu zaidimas kingas taisykles

Teigiami dalinimai

Teigiamo dalinimo keturių raundų metu atsiranda koziriai. Kozirį išrenka tas žaidėjas, kuris išdalino kortas. Jis pasižiūri ką turi rankose ir nusprendžia kokia rūšį parinkti. Taip pat dalintojui leidžiama parinkti, ar šio raundo metu taškai bus skaičiuojami į teigiamą ar į neigiamą pusę. Šis žaidėjas turi ir dar vieną privalumą – jis gali skelbti varžytines dėl dalintojo vietos.

Už kiekvieną laimėtą kirtį, gaunama po +25 arba -25 taškus, priklausomai nuo to, kurį variantą parinko dalintojas. Maksimaliai raundo metu galima gauti +325 arba -352 taškus.

Varžytinės

Jei kiti žaidėjai nori perimti dalintojo teisę, jie gali dalyvauti varžytinėse. Jose iš eilės pagal laikrodžio rodyklę visi gali teikti taškų pasiūlymą, vis aukštesnį už buvusį, dabartiniam dalintojui. Geriausią pasiūlymą davęs dalyvis perima visus dalintojo privalumus, o varžytines skelbęs žaidėjas gauna pasiūlytus taškus.

Siūlymai gali būti teikiami tokia tvarka: pliusiniai kas 25 taškus, o minusiniai kas 75 taškus. Jei žaidėjas pasiūlo maksimalų leidžiamą +200 taškų variantą, varžytines skelbęs asmuo neturi teisės atsisakyti pasiūlymo, privalo sutikti ir perleisti dalintojo vaidmenį.

kingas kortos

Jei nėra pasiūlyta maksimali suma, po varžytinių, jas pasiūlęs žaidėjas, gali sutikti su galutiniu siūlymu, arba jo atsisakyti.

Kortų žaidimas Kingas baigiamas

Kingas kortų žaidimas taisyklės numato, kad žaidimas baigiamas po 10 raundų. Tada suskaičiuojami visų taškai ir skelbiamas nugalėtojas – kurio taškai yra artimiausi nuliui.

Tačiau jei visgi esate tik tryse, o šis žaidimas jus labai domina, galite peržvelgti King variantą trims.