Meniu Uždaryti

Bingo žaidimas


Bingo žaidimas žinomas dėl savo paprastumo, tinkamumo kompanijoms ir azartiškumo. Šis žaidimas mėgstamas ir Lietuvoje. Jis dažnai organizuojamas įvairiose šventėse ir klubuose. Bingo žaidžiamas netgi internete. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas yra bingo žaidimas, kaip jis žaidžiamas ir kodėl jis toks populiarus.

Kas yra Bingo žaidimas?

Bingo žaidimo metu vedėjas traukia ir skelbia skirtingais numeriais pažymėtus rutuliukus. Tuo tarpu žaidėjai žymi šiais numeriais pažymėtus kortelės laukelius.

Žaidimo tikslas – pirmajam užpildyti kortelėje esančius laukelius ir sušukti „Bingo!“ Taip laimimas prizas. Žaidimo kortelės paprastai yra sudarytos iš 5×5 langelių su skaičiais, o vidurinis laukelis dažniausiai yra „nemokamas“ – jis jau laikomas pažymėtu.

žaidimas-bingo

Bingo žaidimo istorija

Žaidimas Bingo atsirado XVI amžiaus viduryje Italijoje. Pradžioje tai buvo paprasta loterija, kurioje reikėjo išbraukti atitinkamus skaičius. Žaidimui plintant į kitas šalis, jis keitėsi. 

Maždaug XVIII amžiaus viduryje buvo sukurtas pirmasis modernaus Bingo prototipas su trimis eilėmis ir devyniais skaičių stulpeliais.

Šiuolaikinėje amerikietiškoje Bingo versijoje naudojamos penkios eilės ir penki skaičių stulpeliai, o centrinis laukelis yra pažymėtas automatiškai. Jungtinėje Karalystėje populiarus Bingo lapas su devyniais stulpeliais ir trimis eilėmis. 

Bingo taisyklės

Beveik visose Bingo atmainose naudojami popieriniai (arba iš kitos medžiagos pagaminti) bilietai su išdėstytais skaičiais. Kartais vietoje skaičių gali būti naudojamos raidės, žodžiai, paveikslėliai ir pan., bet tokie Bingo žaidimai dažniausiai yra edukaciniai. 

Bingo žaidiamas tokia tvarka:

 • Ant lentelės yra surašomi skaičiai nuo 1 iki 75 (amerikietiškoje versijoje) arba nuo 1 iki 90 (britiškoje versijoje).
 • Bilieto centre esantis laukelis dažniausiai būna pažymėtas iš anksto.
 • Žaidėjai gali turėti daugiau nei vieną Bingo bilietą.
 • Žaidimo metu atsitiktine tvarka traukiami ir skelbiami skaičiai. Žaidėjai turi surasti šiuos skaičius savo lentelėse ir juos pažymėti.
 • Bingo laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis pažymi visus skaičius eilėje (arba visoje lentelėje).
bingo-žaidimas-taisyklės

Bingo versijos

Egzistuoja keli skirtingi šio žaidimo variantai. Nors skirtongose Bingo žaidimo versijose naudojamos beveik tokias pačios taisyklės, turite žinoti, kad kiekvienas variantas turi skirtingus bilietus bei kiek skirtingas taisykles, pagal kurias nustatomi išmokėjimai ir laimėtojai.

Svarbu tai, kad žaidėjai galėtų atskirti įvairius šio žaidimo stilius ir gerai mokėtų savo pasirinkto žaidimo taisykles. Iš esmės, laimėjimo dydis paprastai nustatomas pagal tai, kiek kainavo kiekvienas bilietas. Taip pat ir pagal dalyvių skaičių. 

Taigi, pagrindiniai Bingo žaidimo tipai yra šie:

 • „90 ball bingo“ yra tradicinis žaidimas, žaidžiamas JK ir Europoje. Žaidėjai JAV ir Kanadoje dažniau žaidžia „75 ball bingo“. Pernelyg dėl to jaudintis nereikėtų, nes abiejų šių žaidimų taisyklės yra beveik vienodos.

  Šiame žaidime naudojami kamuoliukai, ant kurių sužymėti skaičiai nuo 1 iki 90. Šio Bingo bilietus sudaro trys eilutės, kurių kiekvienoje yra po penkis skaičius. Prizai gali būti skiriami už vieną eilutę, už dvi eilutes arba už visas tris eilutes.
 • „75 ball bingo“ dažniausiai paplitęs JAV ir Kanadoje. Žaidimo taisyklės yra labai panašios į Europoje paplitusio žaidimo, todėl žaidėjai gali lengvai žaisti abu žaidimo variantus.
 • „80 ball bingo“ žaidimo versija buvo sukurta norintiems žaisti internete. Kiekvienas iš keturių stulpelių yra skirtingų spalvų (raudona, geltona, mėlyna ir sidabrinė), o kiekviename jų yra po 20 skaičių.
 • „30 ball bingo“ žaidime, kuris žaidžiamas labai greitai, naudojama 30 kamuoliukų. Kadangi jis yra gana greitas žaidimas, jį mėgsta daugelis aktyvių žaidėjų. Žaidimas žaidžiamas su 3×3 bilietais, kurių kiekviename yra po devynis bet kokius skaičius nuo 1 iki 30.

Bingo strategija ir tikimybės

Bingo žaidime sudėtinga pritaikyti kokią nors strategiją, kadangi šis žaidimas grindžiamas atsitiktinumu. Visgi prieš pradedant žaidimą galima pasitelkti tam tikras taktikas:

 • Kai taisyklės numato tiek vieną žaidimo laimėtoją, žaiskite tik tada, kai yra mažai žaidėjų. Juk kiekvienas papildomas varžovas sumažina galimybes laimėti.
 • Nepirkite per daug kortelių! Iš pažiūros nereikšmingas patarimas, visgi, labai svarbus. Prisiminkite, kad iškritus kamuoliukui, jums suteikiamas tam tikras laiko tarpas, kuomet galite apžiūrėti savo korteles ir užbraukti skaičius. Tai gali būti minutė arba tik 30 s.

  Turint 1 kortelę, jums gali užtekti ir keliolikos sekundžių. Bet jeigu turite 10 ar 20 kortelių, tada per skubėjimą galite ką nors praleisti, kas žaidimo eigoje nulems pralaimėjimą. 
 • Internetiniai kazino suteikia privalumų, kurių negausite žaisdami realybėje. Pirmą kartą registruojantis, galite gauti nuolaidas, nemokamus bilietus ar kitokius bonusus. Taigi, būtinai jais pasinaudokite.
 • Viena iš svarbiausių taisyklių – susikaupti ir neužsiimti papildoma veikla žaidimo metu. Kiekvienas blogai užbrauktas (arba praleistas) skaičius gali lemti pralaimėjimą. Kadangi žaidimas vyksta gan greitai, tai ne visada lieka laiko peržiūrėti iškritusių skaičių sąrašą ir pasitikrinti ar nepadarėte klaidų.

Nustatyti Bingo laimėjimo tikimybę gali būti sudėtinga, nes šis žaidimas turi įvairių formatų, skirtingas taisykles ir prizų tipus. Visgi daugelis Bingo žaidėjų yra įsitikinę, kad galima turi bent jau lygias tikimybes laimėti ar netgi įgyti pranašumą. 

bingo-loto

Internetinis Bingo

Bingo internetu taip pat gali būti sėkmingas, tačiau jis taip pat priklauso nuo atsitiktinumo. Visgi norint padidinti savo galimybes laimėti internete, būtina laikytis tam tikrų taisyklių.

Išmintingiau vengti žaisti ypač populiariose internetinėse bingo svetainėse. Tai darant, yra tikimybė, kad turėsite konkuruoti su keliais bingo žaidėjais. 

Reikėtų rinktis interneto svetaines, kuriose yra pokalbių kambariai. Žaiskite bingo žaidimus svetainėje, kurioje siūlomos geriausios depozito premijos. 

Populiariausios live žaidimų versijos:

 • „Bingo Now“,
 • „Ninja Run Dash“,
 • „30 ball Bingo“,
 • „Bingo Bubbles“.

Kodėl Bingo toks populiarus?

 • Socialinis aspektas: Bingo žaidimas yra puiki proga susiburti su draugais ar šeima ir praleisti laiką kartu. Tai skatina bendravimą ir draugišką varžymąsi.
 • Suprantamos taisyklės: Bingo taisyklės yra paprastos ir lengvai suprantamos visoms amžiaus grupėms. Tai reiškia, kad žaidimą gali žaisti tiek vaikai, tiek ir suaugusieji.
 • Nereikia specialių įgūdžių: Kadangi bingo žaidimas paremtas atsitiktinumu, jam įgūdžių ar strategijos nereikia. Tai reiškia, kad visi turi vienodą šansą laimėti.
 • Azartas: Bingo žaidimas sukuria azartišką atmosferą, nes žaidėjai laukia savo laimingųjų numerių. 

Išvados

Apibendrinant, Bingo yra itin populiarus azartinis žaidimas, kuris patraukia įvairaus amžiaus žaidėjus dėl savo paprastumo, azartiškumo ir socialinio aspekto. Nors šis žaidimas grindžiamas atsitiktinumu ir nereikalauja specialių įgūdžių, žaidėjai vis tiek gali pasitelkti tam tikras strategijas, siekdami padidinti savo laimėjimo galimybes. Bingo žaidimas – tai puiki pramogos forma, tinkanti visiems, kurie mėgsta lengvą, bet jaudinantį laisvalaikio praleidimo būdą.

Kiek kamuoliukų yra Bingo žaidime❓

Kamuoliukų skaičius kinta atsižvelgiant į pasirinktą Bingo žaidimo variantą. Jei pasirinksite 90-ball bingo žaidimą – žaisite su 90 kamuoliukų, 80-ball bingo su 80 kamuoliukų ir pan.

Koks žaidimo tikslas❓

Bingo žaidimo tikslas yra užpildyti tam tikrus langelius bingo biliete pagal numatytus skaičius ar simbolius, greičiau nei kiti žaidėjai ir sušukti „Bingo!”.

Kada atsirado Bingo žaidimas❓

Žaidimas Bingo atsirado XVI amžiaus viduryje Italijoje.

Ar Bingo žaidime galima pritaikyti kokią nors strategiją❓

Bingo žaidime sudėtinga pritaikyti kokią nors strategiją, kadangi šis žaidimas grindžiamas atsitiktinumu.

Kiek žaidėjų gali žaisti Bingo❓

Bingo yra universalus žaidimas ir jame gali dalyvauti įvairių skaičių žaidėjų, nuo nedidelės grupės iki auditorijos. Žaidėjų skaičius gali priklausyti nuo organizavimo vietos ir taisyklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *