Meniu Uždaryti

Kortų žaidimas Tūkstantis taisyklės

Kortų žaidimas Tūkstantis (kitaip vadinamas – kortų žaidimas 1000) yra išties gerai žinomas tiek mažam tiek dideliam kortų gerbėjui. Žemiau papasakosime jums, kokios yra žaidimo Tūkstantis taisyklės. Jeigu esate kortų žaidimų gerbėjas, sulošę 1000 partiją, išmėginkite ir kitą žaidimą – kortų žaidimas Durnius.

Kiek žmonių gali žaisti Tūkstantį?

Žaidimas skirtas 2-4 žaidėjams.

Kiek kortų reikia Tūkstantis kortų žaidimui?

Šiam žaidimui naudojamos 24 kortos, išimamos visos nuo dviakės iki aštuonakės.

Kaip išsidėsto 1000 kortos stiprėjimo tvarka?

Kortų reikšmės didėjimo tvarka yra: devynakė, valetas, dama, karalius, dešimtakė, tūzas.

Kada baigiasi kortų žaidimas Tūkstantis?

Vienas raundas baigiasi, kai žaidėjai rankose nebeturi kortų. Visas žaidimas baigiamas, kai kažkas surenka 1000 taškų.

Kaip išsidėsto 1000 kortų akių vertės skaičiuojant taškus?

Pabaigoje, skaičiuojant taškus (akis), jų reikšmės eina tokia eilės tvarka yra 0, 2, 3, 4, 10, 11.

Pasiruošimas žaidimui

 • Išrenkama kas dalins kortas. Vėliau keičiamasi pagal laikrodžio rodyklę.
 • Kortos išmaišomos, iš dešinės esantis žaidėjas perkelia kaladę ir kortos išdalinamos.
 • Jei žaidžiama keturiese, visiems išskyrus dalintoją, pagal laikrodžio rodyklę duodama po 3 kortas, tada 3 užverstos kortos padedamos ant stalo ir žaidėjam išdalinama dar po 4 kortas.
 • Jei žaidžiama trise, dalinama taip pat, tik kortas gauna ir dalintojas.
 • Žaidimas dviese labai retas, nes sunku pasidalinti kortas, tačiau galima sutarti kiek bus imama į rankas, tarkim po 8, o likusios kortos nedalyvaus žaidime. Tačiau taip mažiau šansų surinkti gerą taškų sumą.

Žaidimo tikslas – kaip žaisti Tūkstantį?

 Kortų žaidimai Tūkstantis turi pagrindini tikslą – pirmam surinkti 1000 akių.

Kortų žaidimas Tūkstantis taisyklės (kai žaidžia keturi žmonės)

Apžiūrimos gautos kortos. Jei kažkas rankose turi 4 devynetus, gali juos parodyti ir paprašyti kortas padalinti iš naujo. Jei kažkas turi 3 devynetus, 1000 žaidimo taisyklės leidžia jam surengti loteriją.

kortų žaidimai tūkstantis 1000

Loterija

Atverstos devynakės padedamos ant stalo. Jas padėjęs žaidėjas mintyse sugalvoja, kurią iš jų pasirinktų. Kiti žaidėjai, išskyrus dalintoją, bando atspėti tą kortą ir paėmę tokios pačios rūšies kortą iš turimų rankose, ją padeda užverstą ant stalo. Tada tas, kieno šios trys devynakės, parodo pirštu ką jis pasirinko ir atverčiamos kitų padėtos kortos. Toliau taškai dalinami priklausomai nuo to, kas buvo pasirinkta.

 • Jei niekas neatspėjo, tada rengęs loteriją, gauna 100 taškų.
 • Jeigu atspėjo kažkuris vienas, tada jis gauna 100 taškų.
 • Jei atspėjo abu, tada abu gauna po 50 taškų.

Statymai

1000 taisyklės nurodo, kad jeigu vyko loterija, visi atgal pasiima savo kortas ir pradedami statymai. Statymų metu bandoma išlošti tas tris ant stalo stovinčias užverstas kortas. Statymus pradeda dalintojui iš kairės esantis žmogus. Mažiausiai galima pasirinkti 100, vėliau gali kiekvienas didinti po 10 arba pasuoti. Statymus daryti reikėtų apgalvotai, nes šiame žaidime galima gauti ir minus taškų, tad reiktų apsvarstyti, kiek atrodo kad bus sugebėta surinkti taškų. 

kortų žaidimas tūkstantis 1000 taisyklės

Skaičiavimai atliekami maždaug pagal šiuos duomenis: jei visos kortos atitenka jums – surenkate 120 taškų. Jei žaidimo metu turite ir sugebate iššaukti porą, gaunate papildomų taškų. Už vynų porą gaunate 40, kryžių – 60, būgnų – 80, širdžių – 100.

 • Pasibaigus statymams, trys atidėtos kortos atiduodamos tam, kuris nepasavo. Jas pasiima į rankas ir iš visų turimų išsirenka 7 jam tinkamiausias, kitas pasideda į šoną – jos taip pat įsiskaičiuos į jo surinktų taškų sumą. 
 • Pradedamas kirčių etapas. Pradeda tas, kuris laimėjo aukcioną. Per ėjimą galima mesti tik vieną kortą, o kiti turi bandyti atsikirsti. Tai pavyksta tik turint tos pačios rūšies, aukštesnės reikšmės kortą. Taip pat galima atsimušti ir koziriu, kuris žaidime atsiranda, jei kažkas iššaukia porą. Porą galima iššaukti savo ėjimo metu rankose turint tos pačios rūšies damą ir karalių. Tada dedate tik vieną iš jų ant stalo, bet visiems parodote, kad turite ir kitą. Po šio veiksmo žaidime atsiranda koziris, kuris gali būti pakeistas, iššaukus kitą porą. Jei kažkas sugeba atsimušti, tada ėjimus perima tas žaidėjas. 
 • Kai rankose baigiasi kortos, pradedamas taškų skaičiavimas
kaip žaisti tūkstantį 1000 žaidimo taisyklės

Taškų skaičiavimas

Pirmiausiai suskaičiuojama, ar šaukimus laimėjęs žmogus surinko tiek kiek šaukė arba daugiau, ar ne. Jei surinko, gauna taškų lygiai tiek, kiek ir spėjo, jei ne –  minus tiek. 

Kiti gauna tiek taškų, kiek priklauso pagal jų turimas kortas ir apibūdintas jų vertes pradžioje. Jei iššaukė porą, prisideda ir šie taškai. Suskaičiavus, suma suapvalinama kaip priklauso, jei paskutinis skaičius nuo 0 iki 5, tada į žemesnę pusę, o nuo 6 iki 9 į aukštesnę. 

Kortų žaidimas 1000 baigiamas

Laimi tas, kuris pirmasis surenka 1000 taškų. Labai smagu, kad 1000 galima žaisti ne tik su tikromis kortomis, bet ir internete ar parsisiuntus Android programėlę.